امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ثبت کالای اشانتیون در نرم افزار حسابداری وینا
#1
با توجه به سوالات مکرر شما کاربران گرامی پیرامون نحوه ثبت کالای اشانتیون در نرم افزار حسابداری وینا روش های مختلف ثبت آن را بیان می کنیم:

برخی از فروشندگان برای تشویق مشتریان خود به خرید بیشتر، کالای اشانتیون برای مشتری در نظر می گیرند. به اینصورت که پس از خرید کالای مورد نظر به مقدار تعیین شده، کالای اشانتیون به صورت رایگان (قیمت فروش صفر) برای مشتری در فاکتور فروش صادر شده و کالا با بهای تمام شده از انبار خارج می شود. 

روش 1⃣
اگر بخواهید کالای اشانتیون در فاکتور فروش شما به مشتری ثبت شود باید "قیمت واحد" آن را صفر قرار داده و ثبت نمایید.بدیهی است که در این حالت به اندازه مبلغ خرید به بهای تمام شده کالای فروش رفته اضافه می شود و  می توانید در توضیحات کالای اشانتیون عنوان هدیه را بیان کنید.

روش 2⃣
 در صورتی که نخواهید در فاکتور فروش به مشتری چیزی ثبت شود، می توانید با تعریف یک طرف حساب(مثلا اشانتیون)  و ثبت فروش کالاهای اشانتیون به نام این طرف حساب و تخفیف کلیه مبلغ کالای هدیه را ثبت کرده، تا گزارشی از کالاهای اشانتیون داده شده به مشتریان را داشته باشید.

روش 3⃣
با امکان تعریف هزینه در کیت 3 به بعد نرم افزار حسابداری می توانید حساب هزینه ای به نام اشانتیون تعریف کرده و سپس آن را بعنوان طرف حساب تعیین نمایید  و کالای اشانتیون را به نام طرف حساب اشانتیون و بصورت غیرنقدی ثبت نمایید.

✳️ از نظر حسابداری توجه شود هزینه این اشانتیون در تاریخ صدور فاکتور محاسبه شده و از سود کسر می شود در صورتی که اشانتیون متعلق به دوره ای خاص است تاریخ ثبت اشانتیون بایستی در همان دوره ثبت شود تا هزینه کاذب در دوره جدید محاسبه نشود.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان